Czym skutecznie wyczyścić dywan?

Czym skutecznie wyczyścić dywan?

Zapomnij o trzepaniu dywanów – ten sposób na dokładne oczyszczenie przechodzi do lamusa. Oto kilka porad jak przywrócić dywanowi dawną świetność bez znoju i potu.Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych modeli odkurzaczy. Te tradycyjne odkurzają brud na sucho. Uniwersalna ssawka oczyści z kurzu i drobnych zabrudzeń nie tylko dywany, ale także wszystkie kąty i parkiet.

 

 Coraz większy asortyment prezentują odkurzacze wykorzystujące wodę albo parę wodną. Niektóre z nich spryskują dywan wodą pod ciśnieniem, co umożliwia dostanie się środka chemicznego wgłąb włókien, następnie brud jest wssysany przez tę samą końcówkę. Inne modele używają do czyszczenia pary. Natomiast parownice, tzw. kerchery potrafią wyczyścić nie tylko dywan, ale także płytki ceramiczne czy kabiny prysznicowe bez użycia środków dezynfekujących. Rzadko spotykane w polskich gospodarstwach domowych, aczkolwiek bardzo praktyczne, są szczotki elektryczne, których można używać aby szybko pozbierać okruszki. Są one także zasilane na baterie, co sprawia, że możemy ich używać wszędzie. Producenci pomyśleli także o alergikach i stworzyli specjalne modele posiadające filtry antyalergiczne.

Odkurzacze działające na mokro i na sucho są bardzo przystępne cenowo. Kosztują od 300 złotych w górę. Natomiast te piorące na mokro i wytwornice parowe to już koszt rzędu przynajmniej 700 złotych. Najdroższe są odkurzacze parowe, które możemy wykorzystywać do czyszczenia wielu powierzchni.

A w ramach profilaktyki warto po prostu położyć przed wejściem do domu wycieraczkę, co zapobiegnie przedostawaniu się brudu do środka.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *