Drewniane podłogi do dziecięcego pokoju

Drewniane podłogi do dziecięcego pokoju

Wybierając podłogę do pokoju dziecięcego, nie możemy brać pod uwagę wyłącznie naszego gustu. Jest wiele różnych, ważniejszych czynników, które musimy uwzględnić. Jak więc wybrać podłogę do pokoju malucha?

Urządzając pokój dla dzieci musimy wszystko dokładnie przemyśleć. Dotyczy to również podłogi. W końcu to na niej nasz brzdąc będzie raczkował, siedział i stawiał pierwsze kroki. Trzeba wziąć pod uwagę, że dzieci większość czasu spędzają właśnie na podłodze. Bawią się, wylegują, wygłupiają. Dlatego podłoga musi być nie tylko ładna, ale także funkcjonalna i bezpieczna. Poza tym musi być wytrzymała, bo maluchy często niszczą wszystko co jest dookoła. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele. Na co się zdecydować?

Ostatnio furorę robią drewniane podłogi w różnych kolorach, na przykład różowe, zielone lub niebieskie. Jest to świetny pomysł na wystrój dziecięcego pokoju. Po pierwsze drewniane deski są bardzo wytrzymałe i odporne na większe uszkodzenia. Poza tym jest to materiał naturalny, przyjazny dzieciom, pozytywnie wpływający na nasze samopoczucie i zdrowie. Drewno „oddycha”, dzięki czemu reguluje mikroklimat pokoju. Dodatkowo jonizuje powietrze, absorbuje wilgotność i oddaje ją, gdy powietrze staje się bardziej suche. Zapewnia również izolację termiczną wnętrza, dzięki czemu podłoga jest przyjemnie ciepła w dotyku. Dodatkowo drewno posiada zdolność tłumienia hałasu i nie stuka przy chodzeniu tak, jak panele. Hitem są deski kolorowe, barwione. Najmłodszym z pewnością się spodobają. Jednak dzieci dorastają, a ich gust się zmienia. Za jakiś czas przestanie podobać im się różowa albo niebieska podłoga oraz bajowe wzory. Co wtedy? Bez obaw, bardzo łatwo można zmienić kolor drewnianej podłogi, bez generalnego remontu. Drewniane deski wystarczy wycyklinować i polakierować lub zabarwić na wybrany kolor. W przypadku podłogi drewnianej wystarczy wycyklinować wierzchnią warstwę, aby uzyskać klasyczne drewniane podłoże, które można polakierować lub zabarwić na dowolny kolor.

podłoga dla dziecka

Co zrobić, by nasza podłoga była wytrzymała? Ważne jest użycie odpowiednich lakierów i impregnatów. Wybierajmy twarde lakiery, które utworzą grubą warstwę ochronną. Na rynku dostępne są także lakiery z dodatkowym składnikiem, który niszczy bakterie i drobnoustroje. Do dziecięcego pokoju jak znalazł. Każda podłoga, a szczególnie drewniana wymaga odpowiedniej pielęgnacji i zabezpieczenia. Dlatego oprócz lakierów, powinniśmy użyć także specjalnych impregnatów, które utrzymają naszą podłogę czystą, a ewentualne zabrudzenia będą bardzo łatwe do usunięcia.

Ważną kwestią jest także alergia. W tym wypadku także najlepiej sprawdzają się podłogi drewniane. Na dywanach i wykładzinach gromadzi się kurz a wraz z nim roztocza, które wywołują u alergików różne reakcje, na przykład drapanie w gardle, kaszel, duszność, a także zmiany skórne. Z drewna bardzo szybko i łatwo pozbędziemy się kurzu i szkodliwych alergenów.

Wybór podłogi do pokoju dziecka wcale nie jest takim łatwym zadaniem jakby się mogło wydawać. Trzeba wziąć pod uwagę szereg różnych czynników. Dobrze jest postawić na naturalne drewno, które daje nam wiele możliwości, a przy tym jest bardzo przyjazne najmłodszym domownikom.

drewniana podloga

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *