Drewniany parkiet

Drewniany parkiet

Jeśli zasobność naszego portfela jest znaczna, a nam zależy na tym, aby każdy element naszego domu mówił o tym, że wszystko dopracowane jest w najmniejszych szczegółach, zdecydujmy się na parkiet drewniany. Wielu kojarzy się on jeszcze z luksusem, jednak jest to z pewnością inwestycja na lata. Tego rodzaju rozwiązanie wymaga co prawda zabiegów, związanych z cyklinowaniem i lakierowaniem, jednak jesteśmy przekonani, że warto.

Największą popularnością wśród podłóg z drewna charakteryzują się oczywiście parkiety, zarówno z drewna krajowego, ale też zagranicznego i też od nas zależy na co się zdecydujemy. Najczęściej wybierane są parkiety dębowe, ze względu na to, iż charakteryzują się największą wytrzymałością, ale z rodzimych produktów chętnie decydujemy się też jesionowe. O czym należy pamiętać, decydując się na drewnianą podłogę? Po pierwsze można ją odnowić, to znaczy cyklinować i lakierować. Pod tym pierwszym kryje się szlifowanie parkietu specjalną maszyną – cyklinarką, dzięki czemu może pozbyć się zniszczonej warstwy drewna, po tej czynności przychodzi czas na polerowanie, a na końcu na lakierowanie, czyli pokrycie parkietu taką warstwą lub warstwami lakieru, które uniemożliwią jego szybkie zniszczenie. Wiele firm oferuje tego typu usługi, posługując się maszynami, które nie wytwarzają pyłu – bałagan mamy więc z głowy. Oprócz tego, że producenci proponują parkiety, które wymagają obróbki, to są też takie, które montuje się od razu, nie wkładając w tę czynność więcej prac.

Przy następnej okazji napiszemy w jaki sposób prawidłowo lakierować drewniane parkiety tak, aby odzyskały one dawną świeżość i świetność.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *