Dywanik do łazienki

Dywanik do łazienki

Oprócz standardowych urządzeń, jakie muszą znaleźć się w każdej praktycznej łazience, jest miejsce dla kilku dodatków tworzących pełny obraz tego pomieszczenia. Lustro, szafki, wieszaki, może suszarka, a także coś pod nogi.

Tu rodzi się pytanie – czy zainwestować w matę, tanią i praktyczną, czy w puchaty dywanik? Oprócz osobistych upodobań, musimy się także zastanowić nad kwestią bezpieczeństwa, jeśli w domu są małe dzieci. Zresztą mokra posadzka wykładana kaflami potrafi być równie niebezpieczna dla każdego.

Każda młoda mama ma mniej lub bardziej świadome obawy przed tradycyjnymi dywanikami. Mają one tendencję do skręcania i przesuwania się, odsłaniając tym samym kafelki i czyniąc łazienkę niezbyt bezpiecznym miejscem, pełnym twardych,wystających sprzętów, o które dziecko może sobie rozbić głowę. Z tego też powodu częściej wybieranym produktem są maty. By jednak odwrócić tę tendencję, producenci dywaników zdecydowali się sprawić, żeby ich produkt był zdecydowanie bardziej przystępny pod względem bezpieczeństwa. Dlatego też warto przemyśleć kwestię zakupu takiego dywanika łazienkowego, który od spodu podszyty będzie kauczukiem. To tworzywo do minimum ograniczy niepożądane migracje. Dla wielu wartością dodaną będzie możliwość kupna całego kompletu, co zapewni jednolity wystrój i optycznie 'zgubi’ materiał wyścielający podłogę. Nic nie zastąpi także uczucia komfortu, jaki zapewnia puchaty dywan pod stopami.

Dywaniki zapewniają uczucie komfortu pod stopami

Zwolennicy mat często dowodzą jednak, że są one praktyczniejsze w użyciu. Nie jest to do końca prawdą – dywaniki nawet z kauczukowym podbiciem można bezpiecznie wyprać w pralce w 40 stopniach Celsjusza. Nie do podważenia jest natomiast argument, że dywaniki schną bardzo powoli. Jeśli z łazienki korzysta kilka osób w małym odstępie czasowym, ostatnia osoba będzie mokra zanim tak naprawdę wejdzie do wanny czy pod prysznic. Dlatego też do mieszkań, gdzie jest więcej osób zalecane są jednak maty.

Zatem jeśli cenimy komfort i elegancję, do łazienki bardziej będzie nam pasować dywanik, najlepiej na kauczuku. Zapewnia również bezpieczeństwo – mamy pewność, że nie wysunie nam się spod nóg. Maty natomiast są praktyczniejsze, dlatego w bardziej eksploatowanych łazienkach sprawdzają się lepiej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *