Jak dbać o podłogi drewniane

Jak dbać o podłogi drewniane

Drewniana podłoga to wizytówka każdego domu. Nada każdemu wnętrzu stylu i oryginalności. Żeby długo cieszyła nasze oko, musimy o nią specjalnie zadbać.

Wystarczy chwila nieuwagi i na naszej drewnianej podłodze może powstać mało estetyczna rysa. Większą gwarancję na odporność przed zarysowaniami da nam pokrycie podłogi odpowiednim lakierem. Na nic to się jednak zda, jeśli sami nie będziemy dokładać starań, aby zminimalizować  ryzyko powstania rys. Dlatego musimy pamiętać, aby nie wchodzić bezpośrednio z dworu od razu na podłogę, ponieważ drobny piasek i żwir z podeszwy może uszkodzić powierzchnię podłogi. Możemy w tym celu postawić małe dywaniki np. w przedpokoju. Drewniana podłoga bardzo nie lubi, gdy się na nią coś wyleje. Drewno bardzo dobrze chłonie wilgoć, a to w konsekwencji doprowadza do niszczenia podłogi. Jeśli już coś rozlejemy, to natychmiast powinniśmy zebrać rozlany płyn np. za pomocą papierowego ręcznika, które bardzo dobrze chłoną wilgoć. Jeśli jednak nasza drewniana podłoga znajduje się w kuchni, to powinniśmy pomyśleć o pokryciu jej dodatkową warstwą lakieru wodoodpornego.

W przypadku zabrudzeń, których nie da się usunąć przy pomocy wilgotnej szmatki, warto zaopatrzyć się w specjalny preparat do pielęgnacji drewna.

Zdarza się niekiedy, że zarysowania powstają na skutek przesunięć stołu lub krzeseł. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie podkładek filcowych, które przyczepia się od spodu do nóżek stołu lub krzeseł.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *