Jak dbać o podłogi wyłożone panelami podłogowymi?

Jak dbać o podłogi wyłożone panelami podłogowymi?

W bardzo wielu domach zastosowano właśnie panele podłogowe, jako sposób na wykończenie podłóg.Panele podłogowe dają bardzo estetyczny efekt wykończenia. Są doskonałym substytutem drewnianych podłóg lub parkietów. Same panele są jednak materiałem dość delikatnym, dlatego też, aby elegancki ich wygląd cieszył oko nie tylko w pierwszym roku użytkowania podłogi, należy o nią szczególnie dbać.


Nie każdy zdaje sobie sprawę, że czyszczenie paneli podłogowych tradycyjnym mopem czy wilgotną szmatką, wcale nie jest tak dobrym rozwiązaniem. Panele mają bardzo niską odporność na działanie wody. Powinniśmy więc dbając o czystość zastosować tu inne metody. Rozsądnym jest stosowanie specjalnego mleczka do ochrony drewna.listwy
Pamiętać należy również o tym, aby po panelach nie chodzić w butach. Materiał ten to nie stuprocentowe drewno, z racji czego jest bardziej miękki. Nie można przesuwać mebli po panelach, ponieważ z pewnością pojawią się na nich zarysowania. Wszelkie sprzęty stojące na panelowej podłodze na stałe, powinny mieć podkładki filcowe. To zdecydowanie ułatwi sprawę również podczas przemeblowania wnętrza.
Panele podłogowe najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach takich jak sypialnie i salony. Chodzi tu przede wszystkim o nienarażanie ich na częstą eksploatację oraz wilgoć.
Oczywiście, jeżeli bardzo zależy nam na panelowej podłodze w przedpokoju czy łazience, również istnieje taka możliwość. Należy jednak pamiętać o tym, że muszą być to panele o szczególnej trwałości. Jednak i o nie należy szczególnie się zatroszczyć.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *