Jak profesjonalnie kłaść panele?

Panele podłogowe to idealne rozwiązanie dla każdego pokoju. Dzięki panelom można bardzo szybko i sprawnie wykończyć każde pomieszczenie bez dużego nakładu pracy. Dodatkowo bardzo duża ilość możliwości doboru koloru oraz wzorów dają możliwość dekoracji pomieszczenia według własnych upodobań.

Obecny montaż paneli jest bardzo prosty i nie wymaga zbytniego nakładu pracy. Jak sami producenci określają, panele na parkiecie montuje się na tak zwany klik. Każdy z elementów posiada bowiem z jednej strony wyprofilowane pióro, a na drugiej stronie posiada wpust. Obie strony przy połączeniu dają charakterystyczny klik. Podłoże na którym montuje się panele jest niezwykle ważne i istotne. Konieczne bowiem jest aby podczas montażu dokładnie doprowadzić do izolacji pomiędzy podłożem, a panelem. Stosuje się do tego celu specjalne maty montażowe, które izolują a dodatkowo wytłumiają panele.

Kładąc panele bezpośrednio na wylewkę trzeba pamiętać o zastosowaniu grubszej izolacji. Zdecydowanym ułatwieniem jest także możliwość zastosowania paneli bezpośrednio na istniejącą już podłogę – np. na parkiet. Idealnie nadaje się on do kładzenia paneli, a dodatkowo można zastosować cieńszą izolację.

Przy kładzeniu panel należy także pamiętać o zasadach jakie temu towarzyszą. Najlepiej jest rozpocząć swoją pracę naprzeciw źródła światła – okna. Panele powinny być kładzione prostopadle do niego. Uniknie się w ten sposób bardzo istotnego problemu, jaki może zaistnieć po położeniu paleni. Jeżeli będziemy kłaść panele w inny sposób, a posiadamy wzór na panelach możemy doprowadzić do tego, ze światło padając na panele będzie się załamywać na żłobieniach, przez co podłoga będzie wyglądać na nierówną oraz źle położoną.

Kolejną bardzo istotną informacją jest fakt w jakim pomieszczeniu chcemy kłaść panele. Istnieje bowiem kilka ich rodzajów. Do pomieszczeń w których jest większa wilgotność należy zastosować panele odporne na wodę. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na poziom ścieralności. Inny stosuje się np. do przedpokoju gdzie częściej się chodzi, a inny do sypialni. Poziom ścieralności jest niezwykle ważny dla żywotności podłogi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *