Jak wybrać podłogę?

Jak wybrać podłogę?

O tym, że zdecydowanie się na taką, a nie inną podłogę jest równie istotnym elementem aranżacji wnętrz, co chociażby kolor ścian nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Powierzchnia, po której stąpamy w pewien sposób wyraża nasze upodobania, ale też przyzwyczajenia. Jaka powinna być podłoga idealna? Co należy wziąć pod uwagę, decydując się na takie, a nie inne rozwiązanie?

Podłoga powinna być nie tylko piękna, ale też wygodna w eksploatacji i łatwa w sprzątaniu. Brzmi nieco abstrakcyjnie, ale jesteśmy przekonani, że można to wszystko połączyć. Jeśli chodzi o kolorystykę, to musi ona naturalnie nawiązywać do całego wystroju wnętrz, biorąc pod uwagę nie tylko kolor ścian, ale też dodatki. Duże powierzchnie lubią intensywne barwy i wzory, również w przypadku podłóg. Odradzamy stosowanie takich rozwiązań w małych pomieszczeniach, gdzie lepiej pokusić się o jednolitą frakturę i jasny odcień. W parze z kolorami idzie też oświetlenie, w myśl zasady – jasne pomieszczenie – ciemna podłoga i odwrotnie.

To, na jaki rodzaj podłoża się zdecydujemy zależy od nas i zasobności naszego portfela. Oczywiście najbardziej elegancko wyglądał będzie parkiet drewniany, jednak jeśli nasz portfel kategorycznie się temu sprzeciwia, to dobrym rozwiązaniem okażą się panele podłogowe, których jest na rynku tyle, że każdy znajdzie coś odpowiedniego. W dodatku mają to do siebie, że dosyć dobrze imitują drewno.

Dużą popularnością cieszą się też znów wykładziny podłogowe, pełne barw i wzorów, a to, na co się zdecydujemy zależy tylko od nas i od naszej wyobraźni, pamiętajmy jednak – wybierajmy z głową! O poszczególnych typach parkietów postaramy się napisać szerzej przy kolejnej okazji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *