Jaka podłoga na taras?

Jaka podłoga na taras?

Niektóre domy posiadają taras. Jest on bardzo wygodny, bo pozwala wyjść do ogrodu bez potrzeby obchodzenia całego domu. Najczęściej bowiem znajduje się na tyłach. Ale to nie znaczy, że można urządzić go od niechcenia.

Ważnym elementem każdego tarasu jest podłoga. Jeśli zamierza się zbudować taras lub go odnowić należy wziąć pod uwagę architekturę domu i aranżację ogrodu. Jeśli w ogrodzie znajduje się drewniana altana i drewniane ławki, to mało odpowiedni będzie gres jako podłoga tarasu. Lepsze będzie drewno lub deski kompozytowe, zwłaszcza jeśli w pomieszczeniu, z którego wychodzi się na taras znajdują się panele lub parkiet. Jeśli ogrodzenie domu jest kamienne lub w ogrodzie występują jakieś kamienne konstrukcje, wówczas gres będzie lepiej pasował. Można wtedy wykorzystać na podłogę tarasu płyty kamienne lub kostkę brukową.podloga

Jeśli decydujemy się na drewniany taras, to mamy dwa wyjścia. Drewno egzotyczne albo deski tarasowe kompozytowe. Drewno musi być egzotyczne, bo jest ono bardzo wytrzymałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Prezentuje się wspaniale. Można dobrać różne odcienie, zazwyczaj ciemniejsze, i grubości. Tańszym rozwiązaniem jest deska tarasowa kompozytowa, która jest połączeniem drewna i tworzywa PCV. Zachowuje zalety obu materiałów. Wygląda jak drewno i ociepli taras swoim wyglądem. Jest łatwa w utrzymaniu i trwała jak PCV. Montaż desek kompozytowych jest szybki i prosty.

Jeśli drewno nie wchodzi w grę, pozostaje gres i kostka brukowa. Istnieje wiele kształtów i kolorów kostki, co sprawia, że można ułożyć z niej niepowtarzalne wzory, które podkreślą charakter otoczenia. Kotki też można użyć do wybrukowania ścieżek w ogrodzie i terenu z przodu domu. Jest ona bardzo solidna i odporna na warunki atmosferyczna oraz uszkodzenia mechaniczne. Gres również jest dostępny w wielu kolorach. Można go przyciąć, jeśli tylko ma się odpowiednie narzędzie glazurnicze. Może on nawiązywać do podłogi pomieszczenia, z którego wychodzi się na salon. Ważne aby był antypoślizgowy i odporny na warunki atmosferyczne. Musi być mało nasiąkliwy. Klasa ścieralności gresu na taras powinna być jak najwyższa.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *