Jaki dywan wybrać i nie żałować decyzji?

Jaki dywan wybrać i nie żałować decyzji?

Odpowiednio dobrany dywan potrafi ożywić wnętrze naszego pokoju, uczynić go przytulniejszym i elegantszym. Sęk w tym, że źle wybrany może odebrać cały urok mieszkania. Jaki zatem wybrać dywan aby idealnie wkomponował się w nasze wnętrze?

Chyba każdemu zależy żeby jego dywan nie tylko ładnie się prezentował na podłodze, ale także był łatwy do utrzymania w czystości. Jeżeli chcemy kupić jasny dywan to pokoju dziecięcego, to powinniśmy się nad tym jeszcze raz dobrze zastanowić. Dywan w pokoju naszej pociechy jest oczywiście wskazany, jednak powinniśmy zdecydować się na miękki i wielokolorowy, który będzie zachęcał do zabawy. Przede wszystkim powinien być odporny na plamy i łatwy do czyszczenia. Jasny dywan nie jest wskazany także do przedpokoju i jadalni, bowiem są to miejsca bardzo narażone na różnego rodzaju zabrudzenia. W tych miejscach również powinniśmy postawić na dywany ciemniejsze, dobre jakościowo i łatwe do czyszczenia. Przy zakupie nowych dywanów musimy pamiętać o swoich pupilach, które lubią zostawiać na nich sierść.

dywan

Nie bez znaczenia jest rozmiar dywanu. Jeżeli zależy nam na optycznym powiększeniu pomieszczenia, to najlepszym rozwiązaniem będzie duży dywan. Nie można jednak przesadzić – zaleca się aby odległość między każdym brzegiem dywanu a ścianą wynosiła przynajmniej 90 cm. Jeszcze inaczej dobiera się dywany do jadalni – do każdego boku stołu dodajemy co najmniej 120 cm. Dzięki temu dywan nie będzie się przesuwał podczas odsuwania krzeseł. Optymalnym dywanem na korytarz będzie taki, który będzie 10 cm węższy niż szerokość między ścianami i ok. 60 cm krótszy. Bardzo częstym błędem jest niestety kupowanie dywanów zupełnie niepasujących wymiarowo do naszych mieszkań, dlatego warto zastanowić się jaki efekt chcemy osiągnąć.

dywan

Liczba dywanów dostępnych obecnie na rynku pozwoli nam na dobranie dywanu do naszych potrzeb i możliwości. Trzeba jednak pamiętać o podstawowych zasadach przy jego wyborze, aby po pewnym czasie nie stał się tylko zbędnym elementem naszego mieszkania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *