Jaki wybrać dywan?

Jaki wybrać dywan?

Dywan to jeden z elementów wykończenia i dekoracji wnętrz. Musi on współgrać z wszystkimi elementami znajdującymi się w danym pomieszczeniu. „Harmonijna całość” to klucz do sukcesu każdej aranżacji.

Jeżeli chcemy wprowadzić dywan do dużego salonu, powinien być on jeden i o proporcjonalnej do wymiarów pomieszczenia wielkości. Musimy zwrócić uwagę również na rozmieszczenie sprzętów wyposażenia naszego wnętrza. Każdy stolik, ława, fotel, muszą być częścią koncepcji całości.

Dywan najczęściej umieszcza się albo pod dużym stołem z krzesłami lub pod kompletem wypoczynkowym wraz z fotelami i stolikiem.

Dywan, który znajdzie się w salonie lub jadalni, czyli w bardzo reprezentatywnych pomieszczeniach naszego domu, powinien być efektownie wyglądający, ale również odporny na zabrudzenia i o wysokiej jakości.

Dywan do sypialni dobrze jeżeli będzie miękki. Dzięki temu zwiększymy odczucie komfortu i ciepła w pomieszczeniu. Ostatnio bardzo modne są dywany typu shaggy z długim włosiem. Tak naprawdę sprawdzą się tu jednak każdego rodzaju dywany, niezależnie od tego czy będą wełniane, akrylowe czy heatsetowe.

W pokoju dziecięcym natomiast powinien znaleźć się dywan, który będzie sprzyjał zabawie. Powinien więc być kolorowy, w zabawne wzory czy motywy, ale przy tym miękki i odporny na zabrudzenia.

Najbardziej eksploatowanym wnętrzem, w którym znaleźć może się dywan, jest przedpokój. Tu zdecydowanie postawić należy na najwyższą jakość. Bardziej praktycznym rozwiązaniem okaże się również wykładzina dywanowa odporna na ścieranie. Powinniśmy tu również zrezygnować z jasnych kolorów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *