Jeśli nie panele i płytki to co? 3 nietuzinkowe pomysły na wykończenie podłóg w domu

Jeśli nie panele i płytki to co? 3 nietuzinkowe pomysły na wykończenie podłóg w domu

Nie możesz już patrzeć na wszędobylskie panele podłogowe i płytki ceramiczne? Jeśli poszukujesz niesztampowych rozwiązań i chcesz pokryć powierzchnie podłóg w swoim domu naprawdę efektownym materiałem wykończeniowym, sprawdź jakie rozwiązania kryją się w najnowszych wnętrzarskich trendach.

Wykończenie posadzek w mieszkaniu to jeden z najważniejszych etapów jego urządzania. Raz wykończona podłoga, służy zazwyczaj przez wiele lat. Dlatego tak istotne jest, aby wybrać materiał, który będzie nie tylko funkcjonalny, ale też atrakcyjny!

Korek

Ciekawą alternatywą dla paneli czy drewnianych desek są płytki korkowe. Dzięki nim uzyskasz efekt przytulności, a podłoga będzie dobrze izolowana. Takie rozwiązanie jest szczególnie polecane do pokoju dziecięcego czy sypialni, ale korek można zastosować nawet w kuchni czy łazience. Powierzchnia podłogi z korka powinna zostać zabezpieczona warstwą lakieru co sprawia, że jest odporna na działanie wilgoci. Podłoga z korka cechuje się znaczną wytrzymałością, a jej jedynym minusem jest tak naprawdę konieczność układania materiału przez wyspecjalizowaną ekipę – płytki korkowe należy bowiem po przyklejeniu docisnąć specjalnymi walcami.

Beton

staircase-802032_1280-1

Równie interesującym pomysłem jest wykorzystanie betonu w celu wykończenia posadzki. W tym celu możemy się zdecydować na wykonanie wylewki lub układanie specjalnych płyt. Posadzka betonowa w domu szczególnie dobrze sprawdzi się we wnętrzach utrzymanych w nowoczesnym lub industrialnym stylu. Taka podłoga może mieć wykończenie matowo-satynowe lub polerowane. W przypadku wylewki uzyskamy jednolitą powierzchnię pozbawioną spoin, natomiast po ułożeniu płyt będą one widoczne.

Posadzki żywiczne

Kolejnym niesztampowym rozwiązaniem, jakie możesz zastosować zamiast paneli czy płytek są posadzki żywiczne. Wykonane są z tworzywa sztucznego, które charakteryzuje się znaczną wytrzymałością zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i działanie wilgoci czy silnych środków czyszczących. Posadzki żywiczne dają ogromne możliwości aranżacyjne – można je wybarwić na dowolny kolor, a ich powierzchnia może być matowa lub błyszcząca, a ponadto istnieje możliwość ich zdobienia różnymi wzorami. Fajnie sprawdzą się np. w aranżacjach rustykalnych.

Jak widać istnieje kilka efektownych sposób na zastąpienie tradycyjnych płytek bądź kafli. Poszukując idealnego rozwiązania dla swojego domu warto poszukiwać niesztampowych rozwiązań.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *