Podłoga w sypialni – przyjemna w dotyku

Podłoga w sypialni – przyjemna w dotyku

Sypialnia to miejsce, które powinno nam się kojarzyć ze spokojem, ciepłem i relaksem, dlatego niezwykle ważne jest zadbanie o odpowiedni nastrój poprzez kolor ścian, meble, odpowiednie dodatki, wygodne łóżko i oczywiście o ciepłą podłogę. Ze względu na to, że sypialnia jest miejscem, w którym odpoczywamy, a zdecydowanie mniej po niej chodzimy, co jest zrozumiałe również ze względu an zwykle mniejsze rozmiary w stosunku do innych pomieszczeń, możemy sobie pozwolić na materiały nawet o łatwej ścieralności – w przypadku parkietów i paneli, ale zacznijmy od początku.

Do sypialni doskonale nadają się wykładziny dywanowe – są miękkie i stosunkowo łatwe do utrzymania w czystości, a producenci proponują zarówno takie w jednolitych barwach, jak i w rozmaite wzory. Podobne są dywany, zarówno te o grubym włosiu, jak i rzadsze. Do ich właściwości można zaliczyć fakt, że chronią przed zimnem, niwelują hałas, jednak bardzo łatwo zbierają kurz. Tego typu rozwiązania są więc odradzane alergikom.

W sypialni sprawdzą się też drewniane parkiety i panele podłogowe pod warunkiem, że znajdzie się też miejsce dla małego dywanu, który będzie dawał ciepło, choćby po wyjściu z łóżka. Nie ma nic gorszego niż stąpanie po zimnej posadce i to tuż po przebudzeniu. To też doskonałe rozwiązanie dla alergików – taką powierzchnię wystarczy przetrzeć mokrym mopem, a cały kurz się do niego przyczepi.

Zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety, więc ciężko wybrać to jedyne. Wszystko zależy od naszych preferencji i wystroju wnętrz, ważne tylko, żeby zadbać o odpowiednie „wyciszenie” parkietu i jego odpowiednie ciepło.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *