Pokój dziecięcy – bardzo ważna podłoga

Pokój dziecięcy – bardzo ważna podłoga

Przychodzi taki czas, że nasza pociecha potrzebuje swojego własnego miejsca, nie tylko do zabawy, ale z czasem również do nauki i spędzania wolnego czasu. Warto wygospodarować taki kącik, jeśli nasze mieszkanie jest małe, ale najlepszym rozwiązaniem będzie własny pokój – pozwoli to na zachowanie prywatności rodziców, ale z czasem też i dziecka. Aranżacja pokoju dziecięcego nie jest sprawą łatwą i nie ma sensu dokonywać tego na własną rękę, a pozwolić dojść do głosu dziecku, przecież nawet już trzylatki potrafią wskazać, jaki kolor jest ich ulubionym oraz jakie postaci z bajek lubi najbardziej. W pokoju dziecka ważny jest nie tylko kolor ścian, ale też odpowiednia powierzchnia, po której stąpa. Czy zdecydować się na panele podłogowe, czy wielobarwną wykładzinę, a może perski dywan?

Wybór zależy tak naprawdę od wieku dziecka. W przypadku, gdy maluch zaczyna stawiać już pierwsze kroki lepiej nie kłaść w jego pokoju paneli, gdyż upadki, które pewnie jeszcze nie raz zaliczy, mogą okazać się bardzo bolesne. Również w późniejszych latach panele podłogowe, czy drewniany parkiet zdecydowanie odpadają, gdyż najlepsza zabawa zawsze będzie na podłodze, powinna więc być ciepła. Najlepiej więc zdecydować się na dywan albo wykładzinę dywanową w bajkowe motywy, ale też łatwą do utrzymania w czystości, przecież nieraz nasza pociecha wyleje nań sok, czy wyrzuci lody, nawet jeśli będzie bardzo uważać.

W miarę dorastania preferencje naszego dziecka będą się zmieniały, a jak już stanie się nastolatkiem na pewno nie będzie chciało, aby jego pokój „zdobiła” wykładzina w księżniczki, czy samochodziki. W tym wypadku odpowiednie okażą się panele podłogowe, czy nawet drewniany parkiet – nastolatek z pewnością ich nie zniszczy, łatwiej mu będzie też utrzymać taką powierzchnię w czystości.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *