Uważaj po czym chodzisz i na czym siedzisz

Uważaj po czym chodzisz i na czym siedzisz

Jak wszystko we współczesnym świecie, aby zwracało na siebie uwagę jest nieskazitelnie białe, albo bardzo kolorowe. Takie same prawa panują w świecie ceramiki i armatury łazienkowej, one również coraz częściej nabierają kolorów.

Większość produktów ceramiki łazienkowej do poprawnego funkcjonowania wymaga odpowiedniej armatury. To świat składający się głównie z wanien, umywalek lub kabin prysznicowych.607056_shower_curtain_2

Warto pamiętać, że nowoczesne łazienki lubią drewno. Nawet jego akcenty na fragmentach armatury sanitarnej takie jak ozdobna klapa z ciemnego dębu do ceramicznej muszli od WC w kolorze arktycznej bieli. Jako drewniane elementy w hartowanych drzwiach do kabin prysznicowych albo szafkach, wprowadzają przytulny nastrój i wysoką jakość wykończenia łazienki. Drewno pięknie komponuje się z kaflami ceramicznymi w ciemnych i grafitowych kolorach. Podobno każde drewno zdaje egzamin w łazience, pod warunkiem, że jest dobrze zaimpregnowane i polakierowane wodoodpornym lakierem, czy emulsją wodną.

Wyposażanie łazienki wymaga podjęcia wielu odważnych decyzji. Doborem pasującego nam wzornictwa i stylistyki umywalki, wanny, kabiny, sedesu czy ewentualnie bidetu najlepiej zająć się na początku dopierania charakteru i stylu. Sedesy i bidety sprzedawane są w wersjach stojących mocowane do posadzki, oraz wiszących montowane na specjalnych stelażach. Sposób mocowania nie wpływa szczególnie na konstrukcję bidetu, z sedesami jednak tak nie jest.Najlepiej jednak wygląda jak bidet i sedes będą w takim samym stylu i w tej samej wersji. Do wyboru będziemy mieć wersje stojące lub podwieszane. Zamontowanie urządzeń różnego typu nie jest wprawdzie niemożliwe czy specjalnie trudne, ale łazienka zdecydowanie lepiej wygląda, gdy nie odbiegają one od siebie sposobem montażu, który przebiega niezależnie od wersji podobnie.

Najważniejsze, aby kształty naszej armatury sanitarnej były funkcjonalne i bezpieczne. Możemy się zdecydować na ostre krawędzie form geometrycznych, jednak pamiętajmy ze obłe kształty zawsze są bezpieczniejsze w codziennym użytkowaniu w szczególności jak w domu są małe dzieci.

Jeżeli jeszcze zadbamy o ciepło w swoim domu od podstaw i nasza piękna drewniana podłoga będzie podgrzewana w okresie grzewczym, to tak zaprojektowana łazienka nie znajdzie szybko sobie równych. Nie wspominając o względach estetycznych, ponieważ drewniana podłoga w łazience polakierowana wodoodpornym lakierem przy białej lub innej kolorowej armaturze wygląda olśniewająco.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *