W zasadzce posadzek łazienkowych

W zasadzce posadzek łazienkowych

Wybór odpowiedniej posadzki do łazience, to temat, w którym łatwo się zagubić. Aby nie zabłądzić w drodze do wyboru idealnej posadzki łazienkowej, warto wykorzystać kilka cennych porad. Na co zwracać uwagę przy wyborze posadzki łazienkowej?


Tradycyjne kafelki. Kafelki, bez wątpienia królują na polskich posadzkach łazienkowych. Ich zaletą jest stosunkowo niska cena, oraz wieloletnia trwałość. Dodatkowym kusicielem jest możliwość wyboru najróżniejszych wzorów i kolorów. Producenci kafelek prześcigają się w tworzeniu nowych i ciekawych rozwiązań wzorniczych. Nie bez znaczenia jest także kwestia dość mało problematycznego sprzątania i utrzymania takich kafelek w czystości. Zazwyczaj są one odporne i nie zniszczą się nawet wtedy, gdy będziemy je czyścić silnymi detergentami. Dobrze położone kafle mogą skutecznie chronić podłogę przez wiele lat. Niestety, mają one jedną, bardzo istotną wadę. Na własnej skórze można ją odczuć chodząc boso po łazience lub wychodząc boso spod ciepłego prysznica – chodzi oczywiście o to, że są zimne i mało przytulne. Sposobem na pozbycie się dreszczy, jest skorzystanie z dobrodziejstwa ogrzewania podłogowego.

Coraz więcej osób ceni ciepłą przytulną posadzkę w łazience, stąd rośnie moda na stosowanie paneli podłogowych także w łazience. Do ich wad zalicza się niską wytrzymałości na wilgoć, i możliwość rozwoju grzybów i pleśni w miejscach trudniej dostępnych. Dodatkowo niektóre panele są po prostu mało wytrzymałe na zarysowania i ścieranie. Trzeba wziąć pod uwagę to, że łazienka jest miejscem bardzo wymagającym, w którym trzeba zastosować wyjątkowo trwałe materiały. Dużym minusem jest także brak możliwości zastosowania ogrzewania podłogowego przy posadzce z paneli. Chodzi o to, że już sam panel zachowuje się jak izolacja termiczna, dlatego skuteczność takiego ogrzewania byłaby niewielka.

Jeśli kochamy drewno i chcemy je zaprosić do naszej łazienki, skorzystajmy z trwałych i solidnych paneli z drewna egzotycznego. Drewno tego typu jest bardzo wytrzymałe na szereg czynników takich jak wilgoć, paczenie czy ścieranie. Potrzebujemy jednak dobrego fachowca, który taką podłogę wykona zgodnie ze sztuką. Drewno egzotyczne jest dość drogie, jednak zakup ten prawdopodobnie będzie wiernie służył nam latami.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *