Wykładzina dywanowa też może być piękna!

Wykładzina dywanowa też może być piękna!

Wiele się mówi o różnych typach materiałów podłogowych. Często jednak królują panele, parkiet, płytki podłogowe czy dywany. A rzadko wspomina się o wykładzinie dywanowej, która przecież, w połączeniu z wymarzoną aranżacją wnętrza, może dodać naprawdę dużo uroku.

Ogromnym plusem wykładzin dywanowych jest ich cena. Osoby, dla których liczą się koszty aranżacji wnętrza, powinny być nią zainteresowane, gdyż ceny za metr kwadratowy zaczynają się już od 7 złotówek. To przecież bardzo niewielka kwota, jaką należy zapłacić za pokrycie podłogi, zwłaszcza w porównaniu z panelami czy płytkami podłogowymi. Te ostatnie są jeszcze droższe, gdyż rzadko potrafi się je samemu położyć – pojawiają się dodatkowe koszty związane z kładzeniem na przykład płytek, w wysokości nawet do 100 zł za metr kwadratowy.

Wykładzina dywanowa to nie tylko twór dywanopodobny, to także doskonały sposób na pokrycie podłogi w pokoju dziecięcym. Obecnie na rynku można znaleźć mnóstwo wykładzin dywanowych – edukacyjnych – najpopularniejsze z nich to jezdnie, drogi i inne elementy, które uczą dziecka poruszania się po drodze. Uczą i bawią zarazem, gdyż wystarczy tylko samochodzik i już mamy ogromną przestrzeń do zabawy.

Wykładziny dywanowe oferują ogrom wzornictwa, szerokości i kolorystyki – dzięki temu, każdy, nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie.

Warto też wspomnieć o łatwości utrzymania takiego tworzywa – w przeciwieństwie do dywanów czy wszelkich drewnianych podłóg – wykładzinę dywanową wystarczy odkurzyć. Gdy zajdzie taka potrzeba, można użyć detergentów, tak jak w przypadku dywanów, wykładzina jednak wyczyści się znacznie szybciej i jeszcze szybciej wysuszy. Same plusy.

Jak widać, nie warto od razu dyskwalifikować wykładzin podłogowych – są bardzo praktycznym i ekonomicznym rozwiązaniem, a przy okazji nie odejmują wnętrzom uroku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *