Zadbaj o podłogę w przedpokoju

Zadbaj o podłogę w przedpokoju

Wspominaliśmy już o tym, jak skutecznie pielęgnować podłogi, czy to poprzez ich odświeżanie, czy przez używanie specjalnych środków do ich mycia, czy wreszcie poprzez ochronę przed naszymi uroczymi czworonogami. Tym razem chcielibyśmy zająć się nieco bardziej podłogą w przedpokoju, która jest szczególnie narażona na zniszczenia, głównie dlatego, że jest to pomieszczenie strategiczne, po którym stąpają buty o różnych podeszwach i różnym stopniu nacisku.

Zadbać o przedpokój można już na etapie remontu, poprzez odpowiedni wybór podłoża. Najlepsze okazują się płytki podłogowe, głównie ze względu na dużą wytrzymałość, ale też łatwość w utrzymaniu czystości. Są dostępne w różnych wzorach i kolorach i dość łatwo się je kładzie, głównie ze względu na ich wielkość. Dość popularnym rozwiązaniem w przedpokojach są też panele podłogowe, pod jednym warunkiem – drewno musi być odpowiednio twarde. Dlatego właśnie w przedpokojach najbardziej sprawdzają się te z drewna egzotycznego – badi, tali czy merbau. Z utrzymaniem ich w czystości również nie powinno być problemów.

Właściwie ciężko jest spotkać w domach wykładziny dywanowe, czy też w ogóle perskie dywany właśnie w tym pomieszczeniu, właśnie głównie ze względu na natężenie ruchu. Przecież bardzo szybko zostałyby one zniszczone i zabrudzone.

Aby zminimalizować zabrudzenia wnoszone do przedpokoju powinno się dokonać wyboru wycieraczki, zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Ważne, aby dobrze zbierały zanieczyszczenia i nie ślizgały się po podłożu. Dbałość o ich czystość pozwoli na cieszenie się czystymi podłogami, zwłaszcza, kiedy przyjdzie zima i rozpocznie się masowe przynoszenie do domu śniegu, soli drogowej i piasku. Jeśli więc jeszcze nie zainwestowaliście w dobrą wycieraczkę, nie jest za późno – powinniście zdążyć przed pierwszym śniegiem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *