Zwariowane wycieraczki

Zwariowane wycieraczki

To one, nim wejdziesz do domu, powitają Ciebie i Twe buty. Namawiają do skorzystania, z powycierania podeszew, z otrzepania się z deszczu czy śniegu. 

Uranistyczny styl zobowiązuje. Zgodnie z najnowszymi trendami dekoracyjnymi, teraz produkuje się dywaniki, stylizowane na elementy uliczne: kratki do kanałów, bruk chodników, wywietrzniki czy fragment asfaltu, z wymalowaną na nim pasiastą ,,zebrą”. Jest ,,miejsko”;}wycieraczki

Nie tylko wśród studentów:} modny jest hand made, a więc produkowanie własnych wycieraczek. Możesz je stworzyć z kapsli od plastikowych butelek albo z wypalonych wkładów do świeczek. Grunt, by na korytarzu, gdzie umiejscowiono szereg identycznych drzwi z identycznymi dzwonkami i numerami mieszkań, coś wyróżniało Twoje lokum… Może właśnie – własnoręcznie zrobiona – wycieraczka?!

O właścicielach dywaników pod buty, wiele można by opowiadać, biorąc pod uwagę napisy, jakie umieszcza się przed drzwiami wejściowymi. I tak, wycieraczki pytają: jesteś brudny?, doradzają: ogarnij się!, informują: czyszczenie w toku, ostrzegają wchodzących:uważaj, to dom wariatów!!! Trudno oprzeć się niektórym tym hasłom i nie uśmiechnąć się na widok tak zabawnego atrybutu mieszkaniowego.

Osobną kategorię stanowią wycieraczki kładzione przed drzwiami w okresie bożonarodzeniowym. Wymalowane są na nich mikołajki, choinki, prezenty. Są dywaniki z wypisanymi życzeniami dla sąsiadów oraz z wytłoczonym zaproszeniem na świąteczne śniadanie. Dzieciaki ucieszy wycieranie bucików w… stopy elfów, czy bajkowe wyobrażenia królestwa wiecznego śniegu. Pytanie tylko, czy taka biała – w śnieg malowana – wycieraczka ,,sprawdzi się” przy naszej błotnistej zimie?

Właściciele psów i kotów, nie tylko czyszczą łapki swych milusińskich po każdym, dłuższym spacerze, ale i eksponują podobizny swych pupili właśnie na domowych wycieraczkach. Spod nóg spoglądają więc na nas pręgowane kociaki oraz nakrapiane szczeniaki. A co powiecie o tym gospodarzu, który kupuje dywaniki do butów, zdobione w krowie łaty lub w końskie pyski? Musi to być dumny właściciel kopytnego inwentarza lub po prostu wielbiciel życia na wsi!

Można też mieć dywanik tkany w wyznanie: Just married, na wycieraczce zamieszcza się również zdjęcia idoli muzycznych czy filmowych (choć naszym zdaniem, to nieco szarganie wizerunku osób publicznych), a także lansuje się tęczowe kolory, czarno-białą kolorystykę, przełamaną jakimś barwnym akcentem. Puchate, płaskie, duże i małe, mogą – jeszcze przed przekroczeniem progu domostwa – nadać mu ciekawy klimat. Który warto poznać, wchodząc dalej. Rzecz jasna – najpier trzeba wytrzeć nogi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *