Jak tanio ogrzać mieszkanie?

Jak tanio ogrzać mieszkanie?

Każdy z nas boryka się z problemem taniego ogrzewania mieszkania. Jak tanio i skutecznie ogrzać mieszkanie? – to pytanie najczęściej zadają sobie mieszkańcy starych kamienic. Wielu nie wie, jak bardzo uciążliwe jest mieszkać w mieszkaniu bez ogrzewania centralnego.

Kominek opalany drewnem

Jednym ze sprawdzonych,  bardzo popularnych sposobów na tanie ogrzewanie mieszkania jest kominek opalany drewnem. Jest on wybierany w nowych mieszkaniach, jak i tych starych.

W celu zamontowania kominka w mieszkaniu konieczne są konsultacje z odpowiednimi służbami. Kominek nie może być między innymi podpięty do pionu, do którego przyłączone są piece kaflowe innych mieszkańców kamienicy.

Wymagane pozwolenie

Zanim zdecydujemy się na zakup kominka, koniecznie musimy otrzymać pozwolenie na jego montaż. Jeżeli ze strony kominiarzy nie ma przeciwwskazań do zamontowania takiego rozwiązania, wówczas możemy przystąpić do działania. Kominek opalany drewnem to nie tylko wspaniały element dekoracyjny, to także idealne źródło ciepła i zapewnienie stałej i przyjemnej temperatury na mieszkaniu.

O ogień w kominku należy jednak ciągle dbać, to może być minus dla niektórych osób. Dodatkowo konieczne jest stałe uzupełnianie drewna opałowego. Pierwsze koszty związane z zakupem kominka oraz jego instalacji, która będzie rozprowadzała ciepło po naszym mieszkaniu, nie są może najniższe, jednak biorąc pod uwagę daleko idące korzyści, inwestycja ta jest jak najbardziej opłacalna. Po więcej zapraszamy do artykułu Czy można tanio ogrzać mieszkanie?

pexels-photo-225957

Piece akumulacyjne

Innym nowoczesnym rozwiązaniem są piece akumulacyjne. Zalicza się do nich wolnostojące urządzenia, jak i specjalne grzałki elektryczne, które montuje się w starych odpowiednio przerobionych piecach kaflowych.

Tanie ogrzewanie mieszkania nie jest prostym zadaniem. Wiadomo, że najlepszym rozwiązaniem jest możliwość korzystania z ogrzewania miejskiego. Jednakże jeżeli jesteśmy go pozbawieni, a w okresie grzewczym nie chcemy marznąc i płacić wysokich rachunków za prąd, wówczas warto zainwestować w nowoczesne i sprawdzone rozwiązania. Idealnie prezentuje się nie tylko wygląd samego kominka, ale również koszty związane z późniejszym ogrzewaniem są niezwykle atrakcyjne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *