Podłogi Olejowane

Podłogi Olejowane

Przez lata przyzwyczailiśmy się do tego, ze podłoga drewniana powinna zostać wykończona na wysoki połysk wówczas, wyglądać będzie elegancko. Utarło się również, że do wykańczania parkietów czy drewnianych podłóg powinno używać się lakieru. Coraz częściej jednak odchodzimy od tego typu rozwiązań i szukamy alternatywy dla podłóg lakierowanych podłóg. Jednym z rozwiązań doskonale zabezpieczających parkiety i podłogi drewniane oraz jednocześnie będąc wysoce dekoracyjnym jest olejowanie.

Wbrew pozorom olejowanie drewna nie jest zdobyczą ani XX ani też XXI wieku. Znane jest bowiem od starożytności. Zaletami tej metody jest niewątpliwie fakt, że drewno zabezpieczone przy pomocy oleju do drewna zachowuje w pełni naturalny i szlachetny wygląd a zarazem rysunek słojów jest podkreślony dzięki czemu podłogi olejowane wyglądają tak elegancko.

Poza niewątpliwymi walorami estetycznymi podłóg olejowanych, koniecznie należy wspomnieć o ich doskonałym zabezpieczeniu. Olej do drewna wnika głęboko w parkiet czy deskę podłogową zabezpieczając ją od środka. Dzięki temu, ze preparat ten głęboko penetruje drewno uniemożliwia on wniknięcie weń wody. Możemy stosować go zarówno do drewna krajowego jak i egzotycznego. Przeważnie olej do podłóg jest bezbarwny, nie mniej jednak niektórzy producenci wypuścili na rynek oleje barwiące. Preparat tego typu stosuje się tylko i wyłącznie na surowe drewno. Jeżeli nasz parkiet jest polakierowany, wówczas olejowanie drewna go staje się niemożliwe.

Podłogi olejowane można użytkować już dzień po malowaniu. Olej jest warstwą finalną, tak więc nie musimy martwić się o dodatkowe wykończenie podłogi. Użytkowanie podłóg olejowanych jest zbliżone do użytkowania podłóg lakierowanych. Możemy je odkurzać i czyścić przy pomocy wilgotnej ścierki. Do pielęgnacji podłóg olejowanych używa się głównie mydła do pielęgnacji oraz specjalnych olejów renowacyjnych.

Jeżeli więc szukasz rozwiązania, które podkreśli piękno twoich podłóg a jednocześnie doskonale je zabezpieczy proponuje zapoznać się bliżej z technikami olejowania drewna.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *